event dla firm | opublikowano mar 14, 2019

Impreza firmowa to doskonała okazja do spotkania, integracji i wspólnej zabawy pracowników, ich rodzin, klientów, a także potencjalnych kontrahentów. Tego rodzaju event kryje w sobie szerokie spektrum wydarzeń kulturowych, sportowych, o charakterze rozrywkowym, czy też przygodowym. Jakie są inne argumenty przemawiające za organizacją imprezy firmowej? Dlaczego każdy współczesny pracodawca powinien pomyśleć o takim rozwiązaniu?

Z jakiej okazji warto zorganizować imprezę firmową?

Jest mnóstwo powodów, dla których przedsiębiorcy powinni rozważyć organizację imprezy firmowej. Od najbardziej oczywistego argumentu, jakim jest integracja pracowników, przez nawiązywanie nowych kontaktów handlowych, aż po budowanie pozytywnego wizerunku firmy oraz wzmocnienie więzi między zespołem.

imprezy firmowe

imprezy firmowe

Doskonałym pretekstem do przygotowania imprezy firmowej mogą być coroczne obchody urodzin firmy, jak również wyjazd incentive, będący nagrodą dla pracowników uzyskujących najlepsze wyniki pracy. W zależności od osiągnięcia zamierzonego celu, impreza firmowa powinna mieć określony charakter, a także składać się z różnego typu atrakcji. Starannie przygotowany program, a także miejsce odbywania się imprezy wpływ na pozytywny odbiór wydarzenia przez jego uczestników.

Integracja pracowników

imprezy firmowe

imprezy firmowe

Firmowe imprezy integracyjne mają scalać pracowników, budować w nich poczucie lojalności wobec firmy, a także zacieśniać więzy pomiędzy członkami zespołu. Liczne badania prowadzone na całym świecie, dobitnie potwierdziły, że dobrze zintegrowany zespół pracowników osiąga lepszą wydajność pracy, zmniejsza się ilość przypadkowych konfliktów w firmie, a także łatwiej można rozwiązywać ewentualnie nieporozumienia.

Aby impreza integracyjna dla pracowników odniosła oczekiwany skutek, powinna składać się atrakcji, dostosowanych do możliwości i zainteresowań członków poszczególnych zespołów. Mile widziane są aktywności o charakterze umiarkowanej rywalizacji, które jednak nastawione są na pracę zespołową i wspólne pokonywanie napotkanych problemów. Pokazuje to pracownikom, że mogą liczyć na swoich kolegów, dzięki czemu zadanie wykonane jest łatwiej i szybciej. Przykładem znakomitych atrakcji na imprezy integracyjne są np. wyprawy na quadach w wymagającym terenie, jak również klasyczna rozgrywka paintballowa, z podziałem zespołu na dwie drużyny, czy też rejs skuterami wodnymi na Mazury.

Motywacja do pracy

Nawet najciekawsza i najlepiej płatna praca po pewnym czasie staje się monotonna. Pracownicy, którym brak zapału do wykonywania obowiązków, przestają być kreatywni, wydajni, wykonują codzienne zadania w sposób mechaniczny i rutynowy. Efektywność ich pracy może spaść nawet o połowę, co oznacza mniejsze zyski dla biznesu.

Imprezy firmowe mogą motywować ludzi do pracy, pokazując im, że pracodawca troszczy się o ich samopoczucie, docenia włożony wkład w rozwój firmy i inwestuje w ich dalszy rozwój, co równa się zadowoleniu z nich. Firmowe imprezy motywacyjne mają być wydarzeniem w ciągu całego roku, na które czeka się z niecierpliwością. Myśl o nich ma wywoływać u pracowników uczucie ekscytacji, połączonego z zaciekawieniem i zaintrygowaniem, jakie tym razem pojawią się atrakcje na evencie. Aby imprezy odniosły zamierzony skutek, ważne jest ich profesjonalne przygotowanie i nie powtarzanie programu z imprezami z minionych lat.

Nawiązanie nowych kontaktów biznesowych

Prowadzenie biznesu to nieustanna walka o klienta i szukanie nowych sposobów na pozyskiwanie intratnych kontraktów. W tym również pomagają imprezy firmowe, na które można zaprosić właścicieli lub przedstawicieli pożądanych do współpracy firm. Wydarzenia tego typu najczęściej mają charakter kilkudniowych wyjazdów na terenie kraju lub za granicę, podczas których uczestnikom zapewniane są najciekawsze atrakcje. Niektóre z nich to np. rejsy skuterami wodnymi, wyścigi samochodami WRC, a także zwiedzanie ciekawych miejsc. Imprezy mają pomóc w nawiązywaniu relacji biznesowych opartych na wzajemnym zaufaniu i poznawaniu się na stopie towarzyskiej. W zależności od potrzeb firmy organizującej imprezę, może ona być przygotowana dla kilku do kilkunastu uczestników, zapewniając im wszystkie możliwe udogodnienia.

Budowanie pozytywnego wizerunku firmy

Nieprzypadkowo mówi się, że jednym z ważniejszych składników majątkowych firmy jest jej marka. Na wypracowanie własnej, dobrze rozpoznawalnej i darzonej zaufaniem marki pracuje się ciężko i przez długi czas. Narzędziem, ułatwiającym budowanie pozytywnego wizerunku biznesu są właśnie imprezy firmowe. Poprzez regularne organizowanie imprez integracyjnych i firmowych, przedsiębiorstwo pokazuje że zależy mu na pracownikach, dba o ich rozwój i reaguje na potrzeby zatrudnionych ludzi. Imprezy firmowe są również przykładem nowoczesnego modelu zarządzania firmą, w którym pracownik jest partnerem, o którego należy dbać i szanować go. Nie można również zapomnieć o tym, że w imprezach firmowych często uczestniczą bliscy pracowników – rodzina, przyjaciele i znajomi. Dla takiej firmy to szansa na świetną kampanię reklamową, a także możliwość łatwego pozyskiwania nowych, zaangażowanych pracowników.

Organizacja imprezy firmowej samemu czy z agencją eventową?

Pytanie, które zadaje sobie wielu pracodawców to, w jaki sposób zorganizować imprezę firmową? Samodzielnie, czy może z pomocą profesjonalnej agencji eventowej? Wybierając to drugie rozwiązanie, zwiększamy szanse na stworzenie wydarzenia, które trafi w oczekiwania pracowników i będzie pozytywnie wspominane przez wiele kolejnych lat. Taka udana impreza może również być początkiem do jej cyklicznego organizowania.

Dlaczego impreza firmowa z agencją eventową to najlepszy wybór?

  • Agencja jest na bieżąco z nowościami z branży eventowej,
  • Ma wiele możliwości zorganizowania imprezy w różnych miejscach kraju i świata,
  • Dysponuje zespołem osób, które zatroszczą się o każdy element imprezy: od wynajęcia miejsca, przez transport, zakwaterowanie, catering, oprawę muzyczną i wszystkie atrakcje,
  • Elastyczność i zrozumienie indywidualnych potrzeb każdego klienta,
  • Optymalizacja kosztów – wydatki na imprezę firmową zaliczane są do kosztów     uzyskania przychodu.

Podsumowując, impreza firmowa może dać pracodawcy szereg korzyści i wpłynąć pozytywnie na rozwój i funkcjonowanie jego biznesu.

4x4 Bełchatów

4×4 Bełchatów

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej agencji eventowej wszystkich pracodawców, którzy chcą zorganizować udaną imprezę dla swojej firmy, obfitującą w mnóstwo atrakcji i ciekawych rozwiązań. Gwarantujemy, że z naszą pomocą uczestnicy wydarzenia z pewnością poczują się usatysfakcjonowani i będą go mile wspominać przez długi czas.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie? Skontaktuj się z nami